Μπάντες Γάμου - Μύκονος
Η μουσική επένδυση ενός γάμου είναι είναι το σημείο κλειδί για την επιτυχία. Από παραδοσιακά και νησιώτικα μέχρι jazz και soul, το EasyWedding σας βοηθά να βρείτε την κατάλληλη μπάντα για τον γάμο σας στην περιοχή Μύκονος ανάλογα με το budget σας και το μουσικό σας γούστο. Περιηγηθείτε στα διάφορα είδη, διαβάστε αξιολογήσεις από προηγούμενους γάμους και επιλέξτε την ιδανική μπάντα για τον γάμο σας.
Η μουσική είναι κλειδί στην επιτυχία ενός γάμου. Το EasyWedding βοηθάει στην επιλογή της ιδανικής μπάντας στην περιοχή Μύκονος βάσει του γούστου και του budget σας.
Μπάντα
Μύκονος
0
Nostalgia Music Events
Προτείνεται από 1 Επαγγελματίες
•(0)•Αθήνα
Εύρος Τιμών:600.0€ - 2000.0€
Νοσταλγία σημαίνει αναπολώ ευχάριστα κάτι από το παρελθόν, έτσι θέλουμε να νοσταλγείτε την εκδήλωση την οποία ντύσαμε μουσικά για εσάς!
Το Μουσικό Συγκρότημα Νοσταλγία αποτελείται από full time μουσικούς, με πολυετή πείρα στον χώρο της μουσικής Κάλυψης Κοινωνικών / Εταιρικών Event με πεδίο κάλυψης όλη την Ελλάδα και το εξωτερικό.
Βασικό χαρακτηριστικό του Ρεπερτορίου μας είναι η προσαρμοστικότητά του πάνω στις ανάγκες του κάθε Event: Έλαφρολαϊκό - Λαϊκό, Παραδοσιακό ακόμα και Disco!
Η μπάντα μας αποτελείται από τους:
Στέφανος Βρυνιώτης: Μπουζούκι - Τραγούδι
Περικλής Μαλακατές: Κιθάρα - Τραγούδι
Γλυκερία Ανδρονιάδου: Τραγούδι
Φίλιππος Παχνιστής: Πιάνο - Τραγούδι
Αναλόγως των αναγκών της εκδήλωσης σας μπορείτε να διαλέξετε μεταξύ:
Nostalgia 2/4 Duo: Mπουζούκι - Τραγούδι & Κιθάρα Τραγούδι
Nostalgia 3/4 Trio: Mπουζούκι - Τραγούδι, Κιθάρα Τραγούδι & Πλήκτρα Τραγούδι ή Mπουζούκι - Τραγούδι & Κιθάρα Τραγούδι & Γυναικεία Φωνή
Nostalgia 4/4 Quartet+ : Mπουζούκι - Τραγούδι, Κιθάρα Τραγούδι, Πλήκτρα Τραγούδι, Γυναικεία Φωνή και ο,τιδήποτε εξτρά μπορεί να χρειαστείτε (Βιολί, Κλαρίνο, Λαούτο κλπ)
*** NEW ΑDDITION ***
Για τις Περιπτώσεις που θέλετε να παίξουμε στο Welcome Drink ή στο After Wedding Cocktail, σας έχουμε την τέλεια πρόταση για να δημιουργήσετε μια ατμόσφαιρα μοναδική και αξέχαστη:
Nostalgia 3/4 Trio: Μπάσο, Πιάνο & Μπουζούκι.
Nostalgia 4/4 Quartet: Πνευστό Χάλκινο / Ξύλινο, Μπάσο & Πιάνο, Μπουζούκι.
Nostalgia 4+ Quintet: Καχόν, Πνευστό Χάλκινο / Ξύλινο, Μπάσο, Πιάνο & Μπουζούκι.
Πνευστά Χάλκινα: Σαξόφωνο, Φλάουτο, Τρομπέρα, Τρομπόνι.
Πνευστά Ξύλινα: Κλαρινέτο, Όμποε.
Το Ρεπερτόριο περιλαμβάνει μεγάλους Έλληνες Συνθέτες, ενδεικτικά: Μάνο Χατζιδάκι (Η μπαλάντα του Ούρι, Διώξε τη Λύπη, Πες μου μια Λέξη, Top Kapi) Μίκη Θεωδοράκη (Ζορμπάς, Αν Θυμηθείς τ΄όνειρό μου, Χαερταετοί, Γειτονιά των Αγγέλων), Μίμη Πλέσσα (Αν σ'αρνηθώ Αγάπη μου, Θα Κλέψω Τα Τριαντάφυλλα) Σταύρο Ξαρχάκο (Υπομονή, Στου Όθωνα τα Χρόνια), Γιώργο Ζαμπέτα (Χίλια Περιστέρια, Αλήτη, Η Βαλίτσα) ακόμα και διασκευές / παραλλαγές αγαπημένων τραγουδιών σε πιο Upbeat ρυθμό όπως Ιστορία μου Αμαρτία μου, το Μινόρε της Αυγής, Πάρε την Ταχεία κλπ
Διαθέτουμε και δικό μας ηχητικό εξοπλισμό για ορισμένα μεγέθη εκδηλώσεων.
Flamingos The Band
•(0)•Αθήνα
Εύρος Τιμών:€ - €
Λίγα λόγια για εμάς!
Οι Flamingos The Band είναι ένα σχήμα που συστήθηκε επίσημα στο κοινό της Αθήνας το 2015 ως το απόλυτο PARTY BAND και δίνει τα μουσικά του show σε παντός είδους Events & Prive Party σε όλη την Ελλάδα, παρ’ όλα αυτά το σπίτι των Flamingos εδώ και επτά χρόνια με σταθερές εμφανίσεις είναι στο Cruiser Exclusive Bar.
Το 2020 δηλώσαμε συμμετοχή την τραγουδίστρια των Flamingos στο The Voice of Greece.
Η σύνθεση της μουσικής ξεδιπλώνεται αβίαστα από σπουδαίους μουσικούς που ο καθένας έχει και τις δικές του ξεχωριστές συνεργασίες όπως: Λάμπης Λιβιεράτος, Θάνος Καλλίρης, Γιώργος Λεμπέσης, Γεωργία Κεφαλά, Μιχάλης Κακέπης, Λάκης Παπαδόπουλος, Βαγγέλης Σπανακάκης, Εύα Τσάχρα, Δώρος Δημοσθένους, Δημήτρης Αϊβαλιώτης.
Δυνατό χαρακτηριστικό των Flamingos είναι οι πρωτότυπες διασκευές αγαπημένων καλλιτεχνών, σε ένα ειδικά διαμορφωμένο πρόγραμμα NON STOP όπου διασκεδάζουν το κοινό σε ρυθμούς 80's - 90's - 00's μέχρι τις επιτυχίες του σήμερα!
ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ:
★ Γάμους – Βαφτίσια
★ Εταιρικά Πάρτι
★ Private Party
★ Club – Beach Bar – Coffee Bar